قدرت آب

یک قطره آب به تنهایی به هیچ دردی نمی خورد، نه تشنه ای را سیراب می کند و نه جایی را خیس. و بزودی تبخیر می شود. ولی یک مولکول آب می داند وقتی به مولکول های آب دیگر بپیوندد، بیشترین نیروی جهان هستی را می سازد. فقط از طریق اتحاد ذاتی، این قدرت بلامنازع بدست می آید. مولکول های آب برای بهم پیوستن فقط یک قانون را اجرا می کنند. قانون آنها این است که هر جا پست تر است روانه شوند. بدون اینکه مسیر را بشناسند. هر جا مانعی ببینند، جمع می شوند و مانع را از میان بر می دارند. و یا انرژی خود را تبدیل می کنند. حتی یک قطره آب وقتی تبخیر می شود بازهم به جمع می پیوندد. اگر آب در یک جای محصوری بماند که نتواند خارج شود با تبخیر خارج شده و خود را به جمع می رساند. پس وقتی بک مولکول آب این همه قدرت دارد، بدیهی است که یک انسان قدرت بیشتری خواهد داشت. پس خود را دست کم نگیریم و هر کار درست و خیری انجام شدنی است، انجام دهیم.

مسئولیت ما

انسان می تواند از طریق اشتراک ایده ها نقش خود را در مورد مسئولیت ها ادا کند. با همفکری می توانیم در ساخته شدن جهان بهتر سهیم باشیم. به جای اینکه فکر کنید نمی شود، به بخشی که می شود تمرکز کنیم و کاری را انجام بدهیم که درست است. نتیجه خودش حاصل خواهد شد. هر چند نتوانیم آن را اندازه بگیریم یا حس کنیم.  اگر در این جهان می توانیم بسیج شویم تا بجنگیم، چرا برای سازندگی بسیج نشویم؟ اگر می توانیم برای درمان بیماری ها بسیج شویم چرا برای پیشگیری از بیماری ها بسیج نشویم. اگر هر روز وقت زیادی از ما تلف می شود چرا آن را در سازندگی خود، خانواده و جامعه صرف نکنیم؟ و  هزار کار مفید دیگری که می شود به جای کارهای نادرست انجام داد. همه اینها با همفکری و تعاون مقدور است. ما که از یک قطره آب ناتوان تر نیستیم.

-

برای افزایش آگاهی، مهارت، درک صحیح از جهان هستی و توانمندی منابع زیر را معرفی می نمایم.

مستندها:

 مستند پریشانی از مجموعه شبکه جهانی. این مستند به نقش شبکه افکار، رفتارها و ویروس ها ..... و عوامل موثر بر آن می پردازد. این مستند در تاریخ 9 دی 1399 از شبکه چهار پخش شده است و می توانید از لینک https://www.telewebion.com/episode/2465268 تماشا یا دانلود نمائید.

-

معرفی سخنرانی های تد:

معرفی سخنرانی های تد: موسسه  Technology, Entertainment, Design یا  TED یک مجموعه همایش جهانی است با شعار «ایده‌ها ارزش گسترش دارند»، برگزار می‌شود.  سخنرانی ها کوتاه (حدود 20 دقیقه) می باشد. این سخنرانی ها منبع بسیار پرارزشی برای بازشدن ذهن های جوانان است. سخنرانی ها دارای متن (Transcript) زبان های مختلف از جمله اکثر آنها فارسی نیز دارند. https://www.ted.com/talks  . تعدادی از این سخنرانی توسط شبکه چهار با دوبله فارسی پخش می شود. برای تماشا/دانلود آنها به اینجا بروید. یا ابتدا به https://www.telewebion.com رفته و در پنجره جستجو سخنرانی های تد را تایپ و نتایج را ببینید. توصیه می کنم تماشای یک سخنرانی را در روز در برنامه خود بگذارید.

 

معرفی منابع تاریخ.
آگاهی از وقایع پیشین و شرایط وقوع آنها به انسان قدرت تفکر و تصمیم گیری درست می دهد.  در این راستا یک برنامه مفید به نام "خشت خام" را معرفی می نمایم. خشت خام مجموعه گفت و گوهای ویدئویی به سبک تاریخ شفاهی دوران معاصر از سوی حسین دهباشی است که در تارنماهای اینترنتی تاریخ آنلاین و آپارات منتشر می‌شود. از اینحا یا اینجا ببینید. بعضی گفتگو ها را خیلی جالب خواهید یافت.

فایل‌ها

×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست